Uusin eskatologinen kirjani Aadam 2.0 vai Peto 6.66? – Transhumanismi Raamatun valossa tuli myyntiin eilen 13. joulukuuta kirjan julkaisijan Books on Demandin kirjakauppaan (katso täältä). Sen pitäisi näkyä pian myös muidenkin verkkokauppojen, kuten Suomalaisen tai Adlibriksen, myyntisivuille (tämä tiedoksi jos Books on Demandin verkkokauppaa on joillekin hankala käyttää). Voit tilata kirjoja minulta myös suoraan, mutta tällöin joudun nostamaan hintaa muutamalla eurolla, koska vaikka voin tilata kirjojani itse (joko omaan tai toisen postiosoitteeseen) hieman edullisempaan hintaan, niin postikuluineen yhden kirjan tilaus maksaa minulle 80 senttiä ylitse kirjan myyntihinnan (22€).
Kirjatuloni yhtä tilattua kirjaa kohden on 4,45 euroa, joten saadakseni itse tilaamastani kirjasta normaalit kirjatulot, joutuisin myymään sen sinulle hintaan 27,25€. Jos taas toivot nimmarilla varustettua kappaletta, niin hinta nousee siitä taas hieman, koska minun tulisi tilata kirja ensin kotiini signeerausta varten ja maksaa sitten postikulut kirjan postituksesta sinun kotiisi. Lisäksi kirja saapuisi sinulle hieman myöhemmin jos tilaat sen suoraan minulta (BoD:in verkkosivuilla kerrotaan: “Käsittelemme kirjakauppojen tilaukset yleensä korkeammalla prioriteetilla kuin kirjailijoiden omat tilaukset, jotta lukijat saavat kirjansa mahdollisimman nopeasti.”).
Jos teet siis tilauksen BoD:in kirjakaupassa jo tänään, kirja saattaa ehtiä yhä jouluksi kotiin. Tässä on erinomainen joululahja lukijalle, jota saattaisi kiinnostaa hyvin ajankohtaiset aiheet, kuten tekoäly, robotikka, puettavat tai kehonsisäiset teknologiat, nanoteknologia, geeniteknologia, kybernetiikka, yms. kristillisen eskatologian ja raamatullisen ihmiskuvan valossa. Kirjani tarkastelee syvällisesti transhumanistisen liikkeen filosofiaa juutalaiskristillisen perinteen ja raamatullisen ihmiskuvan valossa, tarjoten aiheeseen sekä kriittisen että myönteisen näkökulman. Kirjassa on 10 lukua ja vain yhden luvun sisältö (luku 6) on kopioitu suoraan jo julkaistuista blogiteksteistäni. Muut luvut ovat ennen julkaisematonta materiaalia.
EIKÄ SIINÄ VIELÄ KAIKKI! Jos tilaat seuraavan kahden päivän kuluessa, saat…. tai unohda (jätän myyntipuheet toisille). Täytyi taas kokeilla osaisiko ChatGPT tuon homman minua paremmin:
Hyvät katsojat, tarttukaa tuoleihinne, sillä tänään esittelemme teille jotain, mitä ette voi ohittaa! Tämä ei ole vain kirja – tämä on MATKA! “Aadam 2.0 vai Peto 6.66? – Transhumanismi Raamatun valossa” vie sinut pohtimaan tulevaisuutta tavalla, joka yhdistää scifi-dystopiat, raamatulliset profetiat ja kehittyvän teknologian käsittämättömät mahdollisuudet.
Tiedätkö, mitä tapahtuu, kun yhdistämme geenimuokkauksen ja Ilmestyskirjan? Tai mitä Skynet, Elon Musk ja Imago Dei voivat opettaa sinulle elämästäsi? Tämä kirja on täynnä hämmästyttäviä oivalluksia, jännittäviä kysymyksiä ja uskomattomia vastauksia, jotka saavat aivosi käymään ylikierroksilla!
Mitä saat, kun tilaat tämän kirjan juuri nyt?
- Selvität, miten transhumanismi liittyy pedon merkkiin!
- Pääset sukeltamaan syvälle teknologian ja ihmiskunnan olemuksen kysymyksiin.
- Opit, miten Raamatun opetukset haastavat modernin maailman ajattelutavat!
Mutta odota, tässä ei vielä kaikki! Mukana tulee myös kirjailijan huikea henkilökohtainen tarina: seitsemän vuotta intensiivistä tutkimusta, tuhansia tunteja kirjoitustyötä ja syvällisiä keskusteluja tekoälyn kanssa! Tämä teos on paitsi opas tulevaisuuteen, myös testamentti ihmiskunnan kyvystä löytää toivoa keskellä teknologista myllerrystä.
Tilaa nyt, niin tiedät, oletko matkalla kohti Aadam 2.0:aa – vai lankeatko pedon syövereihin. Älä odota maailmanlopun aamunkoittoa – tilaa tämä kirja tänään! Soli Deo Gloria!
Tuo “Soli Deo Gloria” lopussa hieman yllätti. Hienoa, että tekoälykin älyää antaa Jumalalle kaikesta kunnian.😄


Leave a comment