Olen sanonut jo kahden vuoden ajan, että ellei vuoden 2020 vaalivilppiä korjata ja tuoda päivänvaloon ensin, niin republikaaneilla olisi hyvin pienet mahdollisuudet voittaa missään myöhemmissäkään vaaleissa. Jos demokraatit ja deep state onnistuivat nimittäin varastamaan vaalit vuonna 2020, ei ole mitään syytä siihen etteikö sama toistuisi jatkossakin. Eiliset välivaalit näyttää puhuvan vahvasti sen puolesta, että kyse oli jälleen peukaloiduista vaaleista sillä republikaanien piti kaikkien vaaleja edeltävien kyselyiden mukaan saada punainen aalto eli murskavoitto demokraateista sekä edustajainhuoneessa että senaatissa (sekä lukuisissa kuvernöörikisoissa). Demokraatit kuitenkin menestyivät odotettua paremmin ja taisto senaatista on hyvin tiukka ja republikaanit saattavat hävitä jopa molemmat kamarit demokraateille vaikka tämän skenaarion todennäköisyyden arveltiin olevan yhden prosentin luokkaa. The GateWay Punditin otsikko kiteytti hyvin sen miksi amerikkalaiset eivät usko enää vaalien rehellisyyteen: Yhdysvaltain loppukysely: 73 % äänestäjistä on vihaisia maan suunnasta – joten he päättivät äänestää demokraatteja?
Tällä viitattiin CNN:n eilen julkaisemaan mielipidekyselyyn, jonka mukaan 73 prosenttia amerikkalaisista oli joko vihaisia tai tyytymättömiä siihen miten asiat olivat maassa Bidenin hallinnon ja demokraattien johdolla. Muuttuiko amerikkalaisten mieli yhdessä yössä vai mitä tämä oikein on? Välivaalithan kertoo tavanomaisesti siitä miten kansa arvioi presidentin työn, mutta Biden oli mielipidekyselyiden mukaan USA:n epäsuosituin presidentti sitten toisen maailmasodan. Courtney Weil raportoi 5 kuukautta sitten, että vain kolmessa USA:n osavaltiossa Bidenia kannattavien luku oli korkeampi kuin niiden, jotka eivät katsoneet presidentin onnistuneen työssään. Jopa Bidenia vuonna 2024 jatkokaudelle kannattava Kalifornian demokraattikuvernööri Gavin Newsom myönsi TV-haastattelussa muutama päivä sitten, että hän tunsi sen nahassaan että punainen aalto olisi tulossa johtuen demokraattien “epäonnistuneesta viestinnästä”. Demokraatit eivät olleet saamassa turpiinsa epäonnistuneen viestännän tähden sillä valtavirran viestintävälineet ovat olleet lähes yksinomaisesti demokraattien hallussa. Demorkaattien epäsuosio on johtunut mm. siitä miten Biden on hoitanut ulkopolitiikan (Afganistanin vetäytyminen, Ukrainan sota, ym.) ja sisäpolitiikan (mm. USA:n etelärajan rajakriisi) ja talouspolitiikan (pahin inflaatio vuosikymmeniin). Demokraatit ovat olleet epäsuosittuja myös heidän kahden vuoden ajan tukemien BLM-mellakoiden ja Covid-pakkotoimien myötä, jotka ovat rikkoneet ihmisten perustavanlaatuisia vapauksia.
Demokraatit ovat yrittäneet harhauttaa amerikkalaisten huomion pois heidän epäonnistuneesta politiikastaan keskittymällä pakkomielteisesti naisten “aborttioikeuksien” kumoamiseen kun korkein oikeus kumosi kesällä Roe v. Waden ja salaliittonarratiiviin Trumpin suunnittelemasta vallankaappauksesta hänen kieltäessään vuoden 2020 presidentinvaalien tuloksen. Mutta nämä “huolenaiheet” eivät ole resonoineet itsenäisten äänestäjien keskuudessa, kuten monet kyselyt ovat jo osoittaneet. Itsenäisiä äänestäjiä on kiinnostanut lähinnä se onko heillä varaa ostaa ruokaa lapsillensa, mikä on aika ymmärrettävä syy lähteä vaaliuurnille. Lähes kaikissa välivaaleissa istuvan presidentin puolue on hävinnyt edustajainhuoneen, mutta tällä kertaa odotettiin murskatappiota demokraateille juuri heidän politiikkansa epäsuosion tähden. Eilen USA:n taivaalla näkyi muuten hyvin erikoinen merkki: verikuu eli täydellinen kuunpimennys jolloin maanvarjo pimentää kuun siten että kuu näkyy verenpunaisena. Verikuu ei ole sinänsä niin harvinainen taivaanilmiö, mutta tämä oli ensimmäinen kerta USA.n historassa kun se osui vaalipäivälle. Toinen ihmeellinen yhteensattuma on siinä, että verikuu esiintyi myös Donald Trumpin syntymäpäivänä 14. kesäkuuta 1946. Raamattu mainitsee myös verikuun (Jes. 24:23, Jooel 2:31, Ap. t. 2:20, Ilm. 6:12) Herran päivää edeltävänä merkkinä Jeesuksen tulemuksen läheisyydestä. Jesaja 24:23 sanoo:
Ja kuu punastuu, ja aurinko häpeää, sillä Herra Sebaot on kuningas Siionin vuorella ja Jerusalemissa, ja hänen vanhintensa edessä loistaa kirkkaus.
Häpesikö kuukin eilen demokraattien korruptiota? Alla vielä pari kirjoitustani, jotka julkaisin aamulla Facebookissa:
Jokin taas ei nyt täsmää ja käy yhteen maalaisjärjen kanssa. CNN julkaisi eilen mielipidekyselyn, jonka mukaan 73% amerikkalaisista äänestäjistä oli joko “vihaisia” tai “tyytymättömiä” siihen miten asiat olivat maassa Bidenin hallinnon alaisuudessa (vain viidesosa äänestäjistä oli tyytyväisiä Bidenin hallintoon). Useimmat vaaleja edeltäneet mielipidekyselyt ennustivat republikaanien saavan murskavoiton demokraateista välivaaleissa (koska välivaalit kertovat juuri siitä miten tyytyväisiä tai tyytymättömiä äänestäjät ovat presidentin hallintoon). Floridan kuvernööri Ron DeSantis saikin jo hänen demokraattikilpailijastaan murskaavalla 19 prosenttiyksikön johdolla. Mutta kaikissa muissa osavaltioissa kuten Pennsylvaniassa ja Arizonassa joissa demokraateilla oli aivan surkeat ehdokkaat, jotka eivät edes kampanjoineet, demokraatit ovat nyt muka johdossa ja republikaanit saattavat voittaa vain edustajainhuoneen kuten oli jo hyvin odotettua. Mielipidekyselyt ovat kyllä erehtyneet aikaisemminkin, mutta useimmiten ne ovat aina aliarvioineet sitä miten hyvin republikaanit menestyvät vaaleissa eikä toisin päin. Arizonassa oli jo useita ongelmia missä vaalikoneet eivät toimineet, ym.
Toinen teksti:
USA:n vaalit on kyllä täysin naurettavaa “kolmannen maailman” touhua. Arizonan kuvernöörikisassa demokraatti Katie Hobbs on mukamas 12 prosenttiyksikköä nyt johdossa sen jälkeen kun vaalikoneissa ilmeni taas jotain “mystisiä” ongelmia. Jokainen USA:n välivaaleja seuranneet tietävät, että Katie Hobbs ei edes juuri kampanjoinut tai suostunut väittelyihin Kari Lakea vastaan, republikaanien uutta supertähteä, josta on povattu jo republikaanien tulevaa presidenttiehdokasta. Jopa suosittu demokraattipoliitikko Tulsi Gabbard, joka käänsi äsken selkänsä entiselle puolueelleen, kampanjoi republikaani Kari Laken puolesta. Hobbs on myös jäänyt kiinni avoimesta rasismista mustia työntekijöitään vastaan.
Mutta eihän tuon johtoaseman pitäisi yllättää ketään kun ottaa huomioon, että Katie Hobbs on myös varakuvernööriä vastaava osavaltion valtioministeri (secretary of state). Wikipedian mukaan hän on “vastuussa mm. osavaltion kaikkien vaalien hallinnoimisesta ja tulosten sertifioinnista.” Tämähän on aivan naurettavaa. Kuinka Kari Laken, entisen uutisankkurin, poliittinen vastustaja voi olla päättämässä siitä mitkä äänet lasketaan ja mitkä äänet hylätään, ja lopputuloksen lopullisesta sertifioinnista. Tuohan on vähän sama kuin Venäjällä järjestettäisiin “rehelliset” vaalit mutta Putin itse olisi laskemassa sen mitkä äänet menivät hänelle ja mitkä Aleksei Navalnylle.
Sama homma vaalivilpeistään pahamaineisessa Pennsylvaniassa missä Trumpin tukeman Dr. Ozin vastaehdokkaana oli osavaltion varakuvernööri John Fetterman, jonka väittely Ozia vastaan Fettermanin aivohalvauksen tähden oli aivan katastrofaalinen, kuten jopa monet Fettermanin tukijat myönsivät ja sanoivat sen johtaneen siihen, että he vaihtaisivat äänensä Dr. Ozille.
Ehkä Amerikka on jo menetetty globalisteille kuten Brasialiakin menetettiin huolimatta presidentti Bolsonaron tukijoiden valtavasta kansannoususta ja protesteista kaduilla. Jumalalle kaikki on tietysti mahdollista, mutta tällä hetkellä uskoni asioiden kääntymiseen on hyvin pieni. Elämme lopun aikoja, joten maan ja kansojen pimeytyminen Saatanan vallan alle on myös hyvin odotettava kehityslinja. Hyvä uutinen on siinä, että Jumala saa lopullisen voiton ja kukistaa Saatanan vallan Harmageddonin taistelutantereille ja lukitsee hänet tuhatvuotiseen pimeyteen.
Leave a comment